Farní knihovna

   Při našem kostele zahájila provoz farní knihovna. Je umístěna v chodbě za sakristií u schodiště do Družinské kaple.

   Co obsahuje, co neobsahuje: Knihovna je členěna podle oborů a najdete v ní literaturu k Písmu svatému, církevní dokumenty, životopisy svatých, historii, liturgiku, duchovní literaturu a literaturu pro děti ad. Nabídku naší knihovny si můžete prohlédnout ve vytištěné podobě přímo v knihovně nebo časem i na webu našeho kostela ignackostel.webnode.cz.

   Knihy, které se nevztahují ke křesťanství svým obsahem nebo zaměřením autora, zde nenajdete, protože je lze zapůjčit jinde. Pokud u nás nenajdete to, co hledáte, pamatujte, že obsáhlý fond odborné literatury s křesťanskou tématikou je veřejnosti přístupný v Centrální katolické knihovně Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (Thákurova 3, Praha 6).

   Jak funguje: Výpůjčka z polic je samoobslužná, vracení nikoli. Výpůjčky zapište do sešitu výpůjček (číslo materiálu, své jméno a příjmení, telefonní číslo, event. e-mailovou adresu, datum výpůjčky). Materiály vracejte do 30 dnů a nepoškozené do police k tomu určené, přímo do knihovny je vrátí služba.

   Knihy, které chcete darovat, dejte do police k tomu určené.

   Veškeré služby knihovny jsou zdarma.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Knihovna našeho společenství - tip měsíce

Tip do vaší knihovny

 

Paolino Beltrame Quattrocchi: V úžasu z Nejvyššího; Karmelitánské nakladatelství 2015

 

    Kniha je svěží duchovní životopis španělského trapisty Rafaela Baróna. Zemřel v poušti svatosti ve věku 27 let. Jan Pavel II. Jej blahořečil v r. 2009 jako patrona mládeže.

    Život Rafaela byl plný zvratů a překvapení. Jeho povolání do kontemplativního řádu ovlivnil strýc. V klášteře se cítil velice šťastný, ale z důvodu vážné nemoci musel čtyřikrát klášter opustit, ale vždy se zase vrátil. Výjimečný osud Rafaela nám klade otázku: Proč jsou modlitba a Boží chvála někdy tak tíživá? Protože se nám nelíbí to, co je dobré. Vkus a chuť se musí vychovávat. Umíme toto přijmout?    

                                                                                        Jana Laudátová